Zažijte , jak se dům nebo byt stává vaším.


ZpětÚvodBlog Jak prodat nemovitost na jaře a v létě

Jak prodat nemovitost na jaře a v létě

I realitní obchod podléhá sezónním výkyvům. Sice se domy i byty prodávají celý rok, ale nejvíc je zájem právě na jaře. Ceny navíc v tomto období vzrostou. Zjistěte, jak prodat nemovitost na jaře snadno a rychle. Níže je několik tipů prověřených mnohaletou praxí.

Zachyťte slunce

O realitní transakci rozhodují hodně emoce. Proto je taky léto jedním z nejlepších momentů, kdy nemovitost k prodeji nabídnout. Po zimě přichází znova slunce, nad hlavami létají ptáci a celkově se zlepšuje nálada. S novou energií se lidé pouští do nákupu nemovitosti daleko snáz.

Vše začíná už u fotek. Využijte slunného počasí k pořízení těch nejlepších fotek. Pokud jste začali nemovitost nabízet už během zimy, tak fotky přefoťte. Na inzertním serveru budou takové fotky zářit a mezi tmavými zimními konkurenty snadno vyniknou.

Home staging

Kupec si vybere nemovitost, ve které se cítí dobře. Využijte pár fíglů a prodejte nemovitost na jaře co nejrychleji. Prodej nemovitosti na jaře je o to snazší, že můžete pracovat se slunečním svitem. Načtěte si trendy home stagingu. Využijte například zrcadla. Dodejte nemovitosti letní vzhled a svěžest. Cena zkrášlené nemovitosti může vyrůst až o 10 %. To se za jeden den práce opravdu vyplatí.

Teplé měsíce mají i své nevýhody

...proměňte je ve výhody. Například už není tím nejlepším obdobím na prodej nemovitosti. Bez patřičných realitních zkušeností se v prodeji může laik utopit. My už víme, jak na to. Během 1 letního měsíce se nám podařilo udělat 8 rezervací. Proč je léto skutečná výzva?

Tak například:

  • Lidé jezdí na dovolené
  • Děti nejsou ve školkách ani školách a potřebují hlídat

Mnoho prodejců nemovitostí by napadlo s prodeje nemovitosti počkat. Jenže na co? Podzimní plískanice rozhodně nejsou vhodnou dobou pro vychvalování nemovitosti při prohlídkách. Ne. Jestli prodat, tak hned. Ceny nemovitostí jsou navíc stále vyšponované nahoru. Přikládáme krátký checklist činností, které jsou potřeba připravit.

Posekat trávu

Klient si nekupuje jen dům, ale i jeho okolí. Na jaře a v létě roste tráva jako z vody, zvlášť, jestli máte nainstalované zalévání. Když vám jednou za čas přeroste, tak se nic nestane, zájemce o koupi nemovitosti ale bude koupat na každý detail. Nepokazte si dojem takovou banalitou, jako je neupravená zahrada.

Pozvěte světlo do interiéru

První věc, kterou před prohlídkou udělat, je odrhnout závěsy a nemovitost vyvětrat. Jediný důvod, proč závěsy nechat zatažené, je například výhled na nevzhlednou zídku na zahradě nebo na popelnice.

Buďte flexibilní v čase

Přes léto mají lidé nejrůznější plány, které se mnohdy liší od režimu v jiných měsících. Zájemci mohou mít volno přes den nebo naopak později večer. Přizpůsobte se jim, jak jen to bude možné, abyste jim nemovitost mohli ukázat.

Ukažte luxus

Prodejte nemovitosti v létě tak, že ukážete její výhody během parných dní. Na terase nenechávejte židle složené. Ukažte je v plné kráse, třeba na stůl položte misku s ovocem. Zájemce si pak řekne: "Takhle bych chtěl taky žít. Takhle bych se chtěl taky mít."

To samé se týká interiéru. Využijte světla a nechte nemovitost, aby se leskla krásou. Zlato, stříbro, mosaz. To jsou kovy, které skvěle odrážejí světlo. Interiér bude vypadat luxusní. Nezáleží na tom, že si dekoraci odstěhujete s sebou. Jde o dojem, který v zájemci nemovitost zanechá,

Vůně

K perfektnímu zážitku z prohlídky patří vůně. V létě nemovitost prodáte lépe, když bude svěže vonět. Ideální je vůně čerstvých květin.

Teplota

Léto s sebou nese tu nevýhodu, že může být v nemovitosti horko "na padnutí". Pokud se bavíme o perfektním zákaznickém zážitku z prohlídky, musíme se postarat o teplotu. Průvan dokáže dostat z nemovitosti dusno během minuty. Cirkulace vzduchu pak dokáže zajistit cenné ochlazení během prohlídky. S klimatizací pozor na příliš nízkou teplotu. Nechceme, aby zájemce celou dobu přemýšlel, jestli bude mít zítra rýmu, nebo nebude.

Poraďte se s makléřem. 


Hledání nemovitosti

Rychlý kontakt

MV reality s.r.o.
Mobil: 775 232 363
E-mail: info@mvreality.cz


© 2019, MV reality, s.r.o.i – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Realitní software dodává eBRÁNA | Software a informační systém pro realitní kanceláře REALBrána | Nabídka nemovitostí RB Reality

Nahoru ↑