Zažijte , jak se dům nebo byt stává vaším.


ZpětÚvodBlog Jak prodat nemovitost na podzim

Jak prodat nemovitost na podzim

Prodat nemovitost na podzim bude těžší než třeba zjara, kdy je realitního sezóna na vrcholu. Potýkat se budete muset s podzimními plískanicemi, smutnou krajinou a přicházejícím chladem. Na druhou stranu se život lidí po létě vrací do svého režimu. Z dovolených jsou všichni zpátky, děti chodí zase do škol. Ať tak, nebo tak, stále ale platí, že ti dobří mají sezónu neustále. My vám přinášíme pár tipů, jak prodat nemovitost i na podzim.

Ukliďte zahradu

Jestli bude prodávat na podzim dům, pamatujte, že zahrada je to první, co zákazník vidí. Udělejte dobrý první dojem a ukažte zahradu pěkně shrabanou. Keře, které jsou potřeba ořezat, ořežte. Zkraťte rostliny, které stíní u oken. Jestli chcete prodávat nemovitost na podzim, tak více než kdy jindy je potřeba si uvědomit, že to není domov. Teď je to produkt a vy ho musíte pěkně zabalit.

Jak vypadá střecha? Listí mnohdy napadá do okapů. Nemovitost musí být perfektní.

Podzimní výzdoba

Využijte tématiky podzimu ve svůj prospěch. Vyzdobte nemovitost nebo okolí dýní nebo tykvemi, jako dekoraci volte žluté, hnědé nebo červené barvy. Typickou podzimní květinou je chryzantéma. Kvete žlutě a hlavě dlouho.

Typická vůně pro podzim je například skořice. Pořiďte skořicové tyčinky nebo vonné svíčky a udělejte zájemci z prohlídky nevšední zážitek.

Pozor na okna

Dokáží okna prodat nemovitost na podzim? Minimálně hrají důležitou roli. Perfektní zážitek dopřeje zákazníkovi nemovitost, která je prosvětlená teplým světlem. V období podzimních plískanic snadno okna zanese prach. Počítejte s tím, že zájemce bude během prohlídky vše bedlivě sledovat. Nepokazte si příležitost představit mu nemovitost v tom nejlepším světle.

Na podzim slunce zapadá už poměrně brzo. Když zájemce přijede na prohlídku po práci, možná už bude tma. Rozsviťte všechna světla v interiéru i exteriéru. Nedělejte tu chybu, že budete rozsvěcet postupně, jak procházíte prohlídkou. Zákazník nechce přijít do temné místnosti, která na něj teprve blikne. To připomíná z pohledu světla spíš prohlídku sklepa. On chce vidět nemovitost jako celek. Dopřejte mu možnost se tu cítit jako doma.

Teplo (z krbu)

Po teplém létě může člověk připadat zima tužší, než kolik ukazuje teploměr. Navíc jestli je podzim v plném proudu a pomalu přichází zima, ocení zájemce, když se v nemovitosti trochu ohřeje. Na podzim můžete podpořit prodej nemovitosti tak, že zapálíte krb. To je jiné teplo než z radiátorů. Celý interiér navíc zútulní a zájemce ucítí to pravé "teplo domova".

Hudba

Lahoďte všem smyslům. Při prodeji nemovitosti na podzim nalaďte spíš klidnější tóny. Vhodné nástroje jsou například harmonika, klavír, flétna nebo kytara. Hudební podkres dodá prohlídce úplně nový rozměr. Zájemce se navíc bude cítit hýčkaný a prohlídka pro něj bude zážitek. Navíc odlišíte svou nabídku od ostatních, které jsou jedna jako druhá.

I na podzim můžete prodat nemovitost za dobrou cenu, když víte, jak na to. Podzim totiž může přilákat vážné zájemce rychleji, než jak je tomu například zjara. Rok se blíží ke konci a čas tlačí. Kdo uvažuje o koupi nemovitosti, má poslední možnost, než udeří mrazy.

Moc informací? Obraťte se na zkušeného realitního makléře.


Hledání nemovitosti

Rychlý kontakt

MV reality s.r.o.
Mobil: 775 232 363
E-mail: info@mvreality.cz


© 2019, MV reality, s.r.o.i – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Realitní software dodává eBRÁNA | Software a informační systém pro realitní kanceláře REALBrána | Nabídka nemovitostí RB Reality

Nahoru ↑