Zažijte , jak se dům nebo byt stává vaším.


ZpětÚvodBlog Jak upravit zahradu před prodejem domu

Jak upravit zahradu před prodejem domu

Zahrada je to první, zájemce vidí při příjezdu. Udělejte perfektní první dojem. Před prodejem domu upravte zahradu tak, že už zájemce bude mít jasno. "Tenhle dům kupuju." Myslete při tom na to, že vzhled zvedá cenu nemovitosti nebo snižuje dobu, za jakou se nemovitost prodá. Nebojte, nemusíte být vášnivý zahradník, aby vaše zahrada vypadala dobře.

Průzkum

Aby práce šla dobře od ruky a přinesla kýžené výsledky, uplatníme systematický přístup. K ruce je dobré mít tužku a papír, abyste na nic nezapomněli. Postupně si projděte cestu, jakou půjde i zájemce při prohlídce domu. Tip: Začněte už od příjezdu k domu. Už tam si zájemce vytvoří první dojem.

Zahradu před prodejem domu pečlivě projděte. Zaznamenejte si všechna nevzhledná místa. Například:

  • Prasklá dlažba
  • Nevzhledná hromada bioodpadu
  • Kaluže
  • V zimě námraza na chodníku
  • Listí

Dívejte se pohledem kupce. Vy už jste si možná zvykli na prasklý květináč nebo keř napadený chorobou. Tyto detaily snadno přehlédněte, ale věřte, že zájemce toto všechno uvidí a může ho to odradit. Nenuťte ho přemýšlet, jaké by to bylo, kdyby bylo listí shrabané. Připravte mu podívanou.

Ať už jste vášnivý zahradník, nebo ne, rozhodně byste měli udělat těchto pár základních věcí:

(Uklidit ze zahrady) osobní věci a dětské hračky

Hračkám i těm věcem, které denně používáte, najděte vhodné místo. Ideální je samozřejmě třeba bouda, kam věci schováte. Jestli ale takové místo na zahradě nemáte, srovnejte věci poblíž oken. Když se pak zájemce podívat z interiéru do zahrady, věci neuvidí, jen čistou zahradu.

Odosobněte prostor

Je jedno, že jste na zahradě strávili mnoho teplých let. Dokonce teď ani nezáleží na houpačce z pneumatiky, kterou jste si zavěsili na strom. Dům teď bude kupovat nový majitel. Před prodejem proto připravte zahradu přímo pro něj. Všechny osobní věci patří pryč, aby si na jejich místě zájemce mohl představit ty své. Ideální stav je, když zahrada vypadá, jako by tam nikdo nikdy nebydlel. Po x letech života v domě může být těžké vytvořit opět formální místo. Pro prodej nemovitosti je to ale nezbytné.

Zahradní nábytek

Při přípravě zahrady před prodeje domu nemusíte uklízet zahradní nábytek. Naopak terasu naaranžujte tak, že bude mít zájemce chuť si tam sednout. Inspirujte se fotkami z časopisů. Stejný dojem totiž chcete vytvořit i vy. Příprava musí být perfektní. Neprodáváme totiž nábytek, prodáváme dokonce celý dům. Stůl se čtyřmi židlemi bude stačit. Plastové "náhradní" židle po víkendové grilovačce na prohlídku už nepatří. Co je rozbité, opravte. U odřeného nábytku zvažte nový nátěr.

Polštáře a přehozy by měly být určitě čisté. Fialový flek od červeného vína by celou přípravu zahrady před prodejem domu mohla pokazit. Látkové povrchy vyperte nebo je úplně odstraňte.

Odpad

Popelnice není věc, na kterou by chtěl zájemce koukat. Jestli je možnost, zkuste ji skrýt za garáž nebo někam, kde alespoň nebude vidět z okna. Může se stát, že popelnici není, kam schovat. V takovém případě se postarejte, aby byla čistá. Přípravu zahrady pro prodej nemovitosti může zkazit i zápach.

Jezírka

Jestli máte na zahradě vodní prvky, jako jsou jezírka, přesvědčte se, že je voda čistá a neplavou v ní sinice. I okolní rostliny musí vypadat hezky.

Úprava zeleně

Blížíme se do finále přípravy zahrady před prodejem domu. Teď je na čase vzít do ruky nůžky a další zahradní nástroje. Ostříhejte keře. Bez starých hnědých větví vynikne jejich zelená barva a zahrada se tím rozzáří. Pozor: stříhejte tak, jak to daná rostlina vyžaduje. Záhony vyplít může být fuška, ale zahrada tím neuvěřitelně prokoukne a získá vzdušný vzhled.

Finální kontrola

Na začátku jsme zahradu procházeli a zapisovali si, co je potřeba zlepšit. Teď udělejte to samé. Je všechno, co bylo na seznamu, hotové? Možná dokonce najdete další detaily, které stačíte před prohlídkou vyladit k dokonalosti. Příprava zahrady před prodejem domu zvedne vnímanou hodnotu nemovitosti. Nechte si poradit, jak prodat dům za maximální cenu. Kontaktujte nás.


Hledání nemovitosti

Rychlý kontakt

MV reality s.r.o.
Mobil: 775 232 363
E-mail: info@mvreality.cz


© 2019, MV reality, s.r.o.i – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Realitní software dodává eBRÁNA | Software a informační systém pro realitní kanceláře REALBrána | Nabídka nemovitostí RB Reality

Nahoru ↑