Zažijte , jak se dům nebo byt stává vaším.


ZpětÚvodBlog Jak zajistit byt, aby vás nikdo nevykradl, když budete na dovolené

Jak zajistit byt, aby vás nikdo nevykradl, když budete na dovolené

Jak zajistit byt, aby vás nikdo nevykradl, když budete na dovolené

Dovolená je pro mnohé z nás takovou každoroční oázou klidu. Člověk změní prostředí a odpočine si. V tomto období jsou však i žně pro různé zloděje a lumpy, kteří by se na vašem majetku rádi obohatili. Naštěstí stačí udělat několik jednoduchých kroků, abyste nemovitost po dobu své nepřítomnosti ubránili. Co tedy zajistit před odjezdem na dovolenou?

Zajistěte přístupové cesty

Není třeba zmiňovat nutnost zamknout dveře. Pamatujte ale, že zloději dokáží být vynalézaví a budou hledat vstupy, na které byste mohli zapomenout. Lze se dostat k vám do domu přes garáž nebo sklep? Potom zajistěte dveře i u něj a taky okna. U oken v domě zvažte novou investici do zabezpečení okenním zámkem, zvlášť pokud bydlíte na krajích měst nebo na stinném místě. Okna patří k nejslabším místům, proto se využívají i bezpečnostní okenice, které vypadají moderně, bezpečnostní rolety nebo alespoň folie do oken. Ty chrání tabule před roztříštěním. Pokud by se zloděj snažil okno rozbít, vytvoří se pavouk, ale sklo se nesesype a zloděj do domu neprojde. Takové opatření platí samozřejmě výhradně pro okna v přízemí.

Domluvte se se sousedy, aby vám vybírali schránku

Zloději si domy tipují. A schránka plná letáků jim okamžitě prozradí, že v tomhle domě pár dní nikdo nebyl. Abyste se nedostali na seznam potenciálních cílů, domluvte se před odjezdem na dovolenou se sousedy, aby vám schránku vybírali. Pokud s nimi máte velmi dobrý vztah, dejte jim i klíče, aby se na nemovitost přišli občas podívat, budou-li mít podezření. Dobré je občas nasimulovat, že v době někdo byl. Sousedi by mohli například trochu upravit záclony nebo nastavte automatická světla, aby se na pár hodin každý den rozsvítila.

Náhradní klíče schovejte

Bývá to zvyk nechávat si náhradní klíč pod rohožkou, pod květináčem. Po dobu, co jste na dovolené, všechny tyto pojistky raději ukliďte dovnitř.

Nesdílejte na Facebook, že jste pryč

Toto varování přišlo s nástupem všech sociálních sítí, kam lidé rádi sdílí fotky ze svých letních radovánek. Účet lze samozřejmě zabezpečit a viditelnost fotek omezit jen okruh přátel, kdo to ale nemá, neměl by o své absenci na místě bydliště sdílet příliš mnoho. Vydržte nutkání se pochlubit, místo toho fotky publikujte až po příjezdu domů.

Cennosti schovejte

I tím, že uděláte maximum, riziko vykradení jen snižujete, ale nikdy ho neeliminujete úplně. Projděte dům a všechno cenné, například hotovost a špeky, schovejte. Krásně postačí je dát na netradiční místo, kde by zloděj cennosti nečekal. On totiž jako první bude prohledávat šuplíky, hledat obálky, krabičky a šperkovnice.

Nainstalujte nenápadnou kameru

Poslední bod, jak zajistit byt před dovolenou, je nainstalovat skrytou kameru. Obvykle se instalují takzvané IP kamery, které svým designem splynou s interiérem, jsou nenápadně a neustále na váš majetek dohlíží. Stojí od 1500 Kč výš. Za normálních okolností je taková kamera v klidovém režimu. V momentě, kdy zaznamená pohyb nebo zvuk, pošle upozornění na váš mobil a spustí nahrávání záznamu. Některé dokonce umí nahrávat 24/7 a záznam ukládat na datové úložiště.


Hledání nemovitosti

Rychlý kontakt

MV reality s.r.o.
Mobil: 775 232 363
E-mail: info@mvreality.cz


© 2019, MV reality, s.r.o.i – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Realitní software dodává eBRÁNA | Software a informační systém pro realitní kanceláře REALBrána | Nabídka nemovitostí RB Reality

Nahoru ↑