Zažijte , jak se dům nebo byt stává vaším.


ZpětÚvodBlog Levné byty k pronájmu? Už se vám o nich nemusí jen zdát

Levné byty k pronájmu? Už se vám o nich nemusí jen zdát

Po zavedení restrikcí ČNB si už svou nemovitost nemůže koupit tolik lidí. Volí proto nájmy a ceny jdou nahoru. Lidé se začínají z velkoměst stahovat do přilehlého okolí, kde se dá relativně levný byt k pronájmu sehnat daleko snáz.

Co způsobuje růst cen?

Developeři hromadně skupují byty, které poté pronajímají a ceny se dotýkají astronomických výšin. Ano, mohou si to dovolit, protože poptávka roste a bytů postupně ubývá. Omezené žádané zboží patřilo vždy k těm nejdražším položkám. A proto se lidé začínají stahovat do přilehlých obcí v okolí větších měst, kde bydlení není tak nákladné a stále je ho poměrný dostatek.

Bydlení v okolí velkých měst

Jednou z možností, jak se dá ušetřit na ceně za pronájem, je hledání nemovitosti v blízkosti města, do kterého byste se chtěli přestěhovat, ale na vysoké ceny nedosahujete. Ceny se pohybují o tisíce korun níže. Například v Praze by vás pronájem bytu 1+1 vyšel průměrně na 12 000 korun měsíčně. Ve středočeském kraji se dá sehnat byt i za 7 000 korun. S přílivem lidí do velkoměst se začínají pomalu zvyšovat i ceny v blízkém okolí a počet volných nemovitostí začíná klesat. Stále je to ale možnost, jak se dá ušetřit a sehnat bydlení na lukrativním místě. Třeba i v blízkosti vašeho pracoviště a školek či škol vašich dětí. Nepředstavujte si ale vesničky se starousedlíky. V okolních vesnicích Prahy, ale také například Brna se staví stále nové novostavby a přibývají i panelové domy a někdy i celá nová sídliště.

Doprava

Se zvyšujícím se počtem lidí, kteří vyhledávají bydliště v okolí velkých měst, se postupně začíná zhoršovat doprava. Ta může stěžovat přemisťování právě do zmíněných míst pracovišť i škol. Cesta do práce se tak každý den může znatelně protáhnout. Když si připočtete vzdálenost navíc, kterou musíte dojet a k tomu každodenní kolony, do práce můžete dojíždět klidně i hodinu a půl. 

Ušetřete na službách

Způsob, díky kterému ušetříte své náklady na bydlení, je snížit svou potřebu na energiích (voda, plyn a elektřina). Řada pronajímatelů se nechová ke svým nájemníkům férově a často si nechávají přeplatky, zatímco úhradu nedoplatků po vás vyžadovat budou. Mějte své výdaje za energie pod kontrolou. Energie si můžete nechat přepsat na sebe. Získáte přehled o tom, kolik opravdu zaplatíte a navíc si můžete z řady poskytovatelů energií vybrat toho nejvýhodnějšího.

Existuje jiné řešení?

Momentálně, kdy ekonomika roste a zvyšují se ceny, se příliš jiných řešení nenabízí. Maximálně požádat někoho ze známých, zda by vám byt nepronajmul za menší částku. Stále jsou však lokace, kde ceny bytů zatím nepřesáhly 10 000 korun měsíčně. A v neposlední řadě můžete na placení nájmu ušetřit koupí bytu, kdy vám odpadají částky, které jdou do kapes pronajímatelů.


Hledání nemovitosti

Rychlý kontakt

MV reality s.r.o.
Mobil: 775 232 363
E-mail: info@mvreality.cz


© 2019, MV reality, s.r.o.i – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Realitní software dodává eBRÁNA | Software a informační systém pro realitní kanceláře REALBrána | Nabídka nemovitostí RB Reality

Nahoru ↑